Zamknij

"Festiwal propagandy", "oklaski od Konfederacji". Znowu burza po słowach Kai Godek

05.01.2022 13:28
Kaja Godek
fot. Twitter/Marta Golbik

Wszystkie szczepionki na COVID-19 na którymś etapie produkcji lub testów korzystały ze zbrodni aborcji - stwierdziła Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina podczas wysłuchania publicznego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii.

Przed sejmową komisją zdrowia od godz. 11 trwa wysłuchanie publiczne dotyczące poselskiego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19. Złożyła go w Sejmie grupa posłów PiS. Jego pierwsze czytanie odbyło się w połowie grudnia.

Godek: szczepionki na COVID-19 to korzystanie ze zbrodni aborcji

W wysłuchaniu uczestniczy m.in. Kaja Godek. Znana aktywistka i przeciwniczka aborcji krytycznie wypowiedziała się na temat tej propozycji legislacyjnej, nazywając ją "przejawem szantażu" i "kpiną".- Oto bowiem pracownicy mają przyjąć szczepionkę, aby ich zakład pracy mógł funkcjonować. Jeśli szczepionki nie przyjmą, mają być nieustannie testowani testem PCR - stwierdziła. 

- Ustawa o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19? Tymczasem państwo zamknęliście ludziom firmy, a nie covid [...] Państwo jesteście problemem, a nie choroba - powiedziała. W trakcie wystąpienia mówiła też o "aspekcie pro-life" dotyczącym szczepionek. Jak mówiła, "wszystkie szczepionki na COVID-19, na którymś etapie produkcji lub testów korzystały ze zbrodni aborcji".

Ten temat próbuje się zdezawuować, mówiąc, że preparaty nie zawierają komórek z abortowanych dzieci. Owszem, nie zawierają samych komórek, ale zawierają substancje, które nie zostałyby opracowane lub wyprodukowane bez użycia linii płodowych [...] Do wypuszczenia na rynek każdej ze szczepionek na covid użyto materiału biologicznego wyprowadzonego wprost od zamordowanego człowieka. [...] Ustawa jest do odrzucenia w całości

Kaja Godek

Słowa Godek nie przeszły bez echa. W mediach społecznościowych pojawiły się już komentarze, dotyczące tego, co powiedziała na temat aborcji w trakcie środowego posiedzenia komisji. 

„«Gwałt na życiu, rozcinanie płuc, mordowanie dzieci na potrzeby szczepionek»…czyli Kaja Godek na komisji zdrowia. I oklaski od Konfederacji. Tak wygląda wysłuchanie publiczne ws. ustawy covidowej" - napisała posłanka KO Marta Golbik. 

"Kaja Godek na wysłuchaniu publicznym Komisji Zdrowia to festiwal antyszczepionkowej propagandy. Próbuje wszystko przerzucić na „biznes aborcyjny”. Co tam się dzieje" - zastanawiała się blogerka i ekspertka ds. marketingu Agata Krypczyk. 

"Ofensywa antyszczepionkowców na sejmowej komisji zdrowia. Od godziny totalna krytyka szczepionek przeciwko COVID-19, głos zabierały m.in. Kaja Godek i Justyna Socha. Głosów z drugiej strony póki co brak" - zwrócił uwagę Jakub Oworuszko z Interii. 

RadioZET.pl/PAP (A. Zbieg)/Twitter

C