Zamknij

Kaja Godek w radzie nadzorczej spółki Skarbu Państwa

Redakcja
26.03.2018 13:19
Kaja Godek w radzie nadzorczej spółki Skarbu Państwa
fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Kaja Godek to znana obrończyni praw nienarodzonych i inicjatorka projektu „Zatrzymaj aborcję”. Okazuje się, że po wyborach w 2015 roku została członkiem rady nadzorczej Warszawskich Zakładów Mechanicznych PZL-WZM. To spółka Skarbu Państwa.

Na jaw wyszły powiązania Kai Godek ze spółkami Skarbu Państwa. Jej członkostwo w radzie nadzorczej odkryli użytkownicy Twittera. Spółka ta produkuje komponenty do układów wtryskowych silników wysokoprężnych.

„Gazeta Wyborcza” podaje, że Kaja Godek została członkiem rady nadzorczej w grudniu 2015 roku, czyli kilka miesięcy po wyborach parlamentarnych i miesiąc po przegłosowaniu wotum zaufania dla Beaty Szydło. Kaja Godek jest kojarzona przede wszystkim z działalnością Fundacji Życie i Rodzina. Tymczasem Fundacja została zarejestrowana w styczniu 2016 roku. Oznacza to, że aktywność Kai Godek w ramach tego podmiotu rozpoczęła się, gdy zasiadała już w radzie nadzorczej spółki skarbu państwa.

W internecie rozpoczęła się żywa dyskusja na ten temat. Kaja Godek wiele osób zablokowała i nie rozwiała wątpliwości. Odniosła się za to do samego artykułu opublikowanego na łamach „Gazety Wyborczej”. „Aborcjoniści z GW — pełni troski o bezpieczeństwo finansowe rodzin z chorymi dziećmi — właśnie próbują zwolnić mnie z pracy. Sowiecka metoda” — napisała Kaja Godek na Twitterze. „Wolę stracić tę pracę, byle #ZatrzymajAborcję zostało uchwalone, niż ją utrzymać i tolerować zabijanie dzieci” — dodała działaczka Fundacji Życie i Rodzina.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/KM