Zamknij

Brutalne sceny na parkingu przed sklepem. ”Bili go przy innych ludziach”

29.07.2020 13:35
Pobicie w Kaletach
6 Zobacz galerię
fot. Śląska policja

Tarnogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu mężczyzny przed sklepem w Kaletach w województwie śląskim. Na miejsce wysłano patrol policji. Funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony mężczyzna w żaden sposób nie prowokował agresorów. Jak informuję śledczy, trzech mężczyzn pobiło go tylko dlatego, aby zabrać mu szalik i smycz z logo klubu sportowego, które potraktowali jako ''trofeum''.  

Gdy 56-latek nie chciał oddać swojej własności, został zaatakowany przez jednego z napastników. Mając jednak problem z odebraniem rzeczy, pomogli mu jego koledzy, którzy czekali w samochodzie z włączonym silnikiem. Agresorzy nie zwracali uwagi, że biją mężczyznę na parkingu przed sklepem, do którego wchodzą klienci. Gdy udało im się zerwać szalik, wskoczyli do samochodu i odjechali z piskiem opon.

Kalety. Brutalne pobicie na parkingu przed sklepem 

Brutalne pobicie 56-letniego mężczyzny na parkingu przed sklepem w Kaletach zarejestrowały kamery monitoringu. Funkcjonariusze po kilku godzinach odnaleźli samochód przestępców. Po wejściu na teren posesji zatrzymali trzech mężczyzn. W samochodzie znajdował się skradziony szalik i smycz. Najmłodszy ze sprawców ma 21, a najstarszy 24 lata. 

Sprawcy odpowiedzą za rozbój o charakterze chuligańskim, za który grozi kara do 12 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec nich, poręczenie majątkowe oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Zobacz także

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl