Zamknij

Rozpylono gaz w szkole. Uczniowie i nauczyciele ewakuowani

24.09.2019 12:49
Rozpylono gaz w szkole. Uczniowie i nauczyciele ewakuowani
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER

Na terenie szkoły podstawowej w miejscowości Kalino (województwo łódzkie) rozpylono gaz pieprzowy – poinformowała TVP Info. Uczniowie oraz nauczyciele i inni pracownicy placówki zostali ewakuowani.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak się okazało, gaz rozpylili dwaj 13-letni uczniowie. Łącznie ewakuacja objęła aż 130 osób. Budynek szkoły został również gruntownie przewietrzony. W akcji brała udział straż pożarna, policja oraz łódzki oddział chemiczny. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Zobacz także

13-letni chłopcy odpowiedzą za swoje postępowanie. Ich sprawą zajął się wydział spraw nieletnich KPP Łódź-Wschód w Koluszkach.

O rozpyleniu gazu poinformował dyrektor szkoły

Według informacji przekazanych telewizji publicznej przez Marcina Rzeszewskiego z KPP Straży Pożarnej w Koluszkach o rozpyleniu gazu Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego zaalarmował dyrektor placówki oświatowej.

Zobacz także

Z początkowych informacji wynikało, że w pomieszczeniach szkoły rozprowadzono nieznanego pochodzenia substancję chemiczną. Wstępnie informowano również o dziesięciu poszkodowanych. Na szczęście, relacje te się nie potwierdziły.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVP Info