Zamknij

Kalisz: Zmarł pacjent chory na Covid-19. Sanepid zamknął szpital

26.03.2020 08:28
Kalisz zamknięty szpital, koronawirus
fot. Google Street View

Nie żyje pacjent szpitala w Kaliszu, zakażony koronawirusem - podaje TVN24 i lokalne media. Lecznica została zamknięta decyzją sanepidu, do odwołania.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus jest coraz poważniejszym zagrożeniem dla systemu zdrowia. Po zamykaniu w kraju kolejnych oddziałów doszło do zamknięcia całego szpitala. Niepokojące informacje napłynęły z Kalisza. Tamtejszy Wojewódzki Szpital Zespolony Im. Ludwika Perzyny przy ulicy Poznańskiej został zamknięty.

Zobacz także

Z lecznicy napłynęły jednak kolejne dramatyczne wieści. Zmarł jeden z leczonych z koronawirusa pacjentów. Sztab kryzysowy zadecydował o zamknięciu lecznicy. Padały coraz głośniejsze sygnały o nieprzygotowaniu lecznicy na walkę z koronawirusem i chorobą Covid-19. 

Zobacz także

Informację o zamknięciu potwierdził sam szpital na Facebooku.

Decyzją sanepidu szpital chwilowo zamknięty. Szpital wysłał do sanepidu listy pacjentów i personelu z kontaktu bezpośredniego. Czekamy na dalsze decyzje sanepidu

- napisano na profilu lecznicy.

Wszystkie osoby znajdujące się w środku muszą opuścić budynek. Personel medyczny mógł zakazić się koronawirusem – jak podaje serwis Kalisz24.info – od pracownika zakładów produkcyjnych Correct.

Zobacz także

RadioZET.pl/Kalisz24.info/Szpital Kalisz Facebook/TVN24