Kalisz: sześcioro dzieci zatruło się chlorem na miejskim basenie

Redakcja
29.05.2017 14:23
Kalisz: sześcioro dzieci zatruło się chlorem na miejskim basenie
fot. pexels.com

Sześcioro dzieci trafiło do szpitala w wyniku zatrucia chlorem na miejskim basenie przy ul. Łódzkiej w Kaliszu. Wszystko z powodu awarii urządzenia dozującego chlor. Basen funkcjonuje od 1960 roku.

Do awarii doszło w poniedziałkowe południe (29 maja) na popularnym w Kaliszu basenie miejskim. – Prawdopodobnie popsuło się urządzenie dozujące chlor. Natychmiast ewakuowano z terenu basenu 14 dzieci w wieku 10 lat. Z budynku ewakuowano także 25 pracowników basenu miejskiego Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji – mówił dyrektor kaliskiego OSRiR, Mirosław Przybyła, w rozmowie z PAP.

Dzieci w szpitalu

Gdy ratownicy zorientowali się, że coś jest nie tak, nakazali pływającym w basenie dzieciom wyjść z wody. – Wszystkie dzieci przebadano na miejscu, natomiast sześcioro przewieziono do szpitala i po wstępnych badaniach podjęto decyzję o pozostawieniu ich w szpitalu w celu obserwacji pod kątem zatrucia środkiem chemicznym – mówił Paweł Gawroński, rzecznik prasowy szpitala w Kaliszu.

Basen zamknięty do odwołania

Placówka została zamknięta do odwołania. Wiadomo, że serwisant, który oceni stan dozownika chloru, przyjedzie na miejsce dopiero w czwartek.

Basen miejski w Kaliszu został wybudowany w latach 60., w 1995 roku był modernizowany, a technologia tam użytkowana pochodzi z 2001 roku.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz