Zamknij

8-latek dźgnięty nożem, policja podejrzewa matkę. "Kobieta też ma rany kłute"

PAP
27.01.2022 10:47

8-letni chłopiec został dźgnięty nożem prawdopodobnie przez swoja matkę – poinformował w czwartek komisarz Witold Woźniak z biura prasowego kaliskiej policji. Chłopiec z dwiema ranami kłutymi trafił na oddział intensywnej. Jego stan jest ciężki.

Szpital dziecięcy - zdjęcie ilustracyjne
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ul. Zamkowej w Kaliszu. Przed godziną 7 kaliska policja została zawiadomiona o rannym 8-letnim chłopcu. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że chłopiec ma ranę kłutą od noża, a sprawcą jest prawdopodobnie jego 33-letnia matka. 

– Kobieta też ma rany kłute. (...) Matka z synem trafili do szpitali w Kaliszu i Ostrowie Wlkp. – powiedział kom. Woźniak. Rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński powiedział, że kobieta jest na chirurgii. – Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – poinformował.

Kalisz. 8-latek dźgnięty nożem

Chłopca przewieziono do szpitala w Ostrowie Wlkp. – Dziecko z dwiema ranami kłutymi klatki piersiowej trafiło do nas w stanie ciężkim. Po wykonaniu niezbędnych zabiegów przyjęto je na oddział intensywnej terapii dla dzieci – poinformował rzecznik ostrowskiego szpitala Adama Stangret.
Na miejscu zdarzenia pracuje policja pod nadzorem prokuratora. – Na ten moment trudno mówić o szczegółach zdarzenia – powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

RadioZET.pl/PAP - Ewa Bąkowska/oprac. AK