Zamknij

Mężczyzna oblany kwasem stracił wzrok. "Atak na zlecenie szwagra". Nowe fakty

20.01.2022 18:55
atak kwasem w kaliszu
fot. Policja w Kaliszu

49-latek, który został oblany kwasem na ul. Chopina w Kaliszu, stracił wzrok. Mężczyzna przekonuje, że atak na jego osobę został przeprowadzony na "zlecenie jego szwagra". Policja opublikowała w sieci nagrania przedstawiające napastnika. Cały czas trwają poszukiwania przestępcy.

Do ataku na mężczyznę doszło o godz. 13.30 we wtorek 18 stycznia na ul. Chopina w Kaliszu. Do 49-latka podszedł mężczyzna, oblał go i jego samochód nieznaną substancją. Następnie uciekł. Na pomoc mężczyźnie z firmy wybiegli jego pracownicy.

Wezwano policję, pogotowie oraz straż pożarną. Rzecznik prasowy straży pożarnej kpt. Szymon Zieliński powiedział, że to była substancja silnie żrąca o odczynie kwasowym.

Kalisz. 49-latek oblany kwasem stracił wzrok. "Atak na zlecenie szwagra"

Poparzony 49-latek został przewieziony do kaliskiego szpitala. Tam stwierdzono chemiczne poparzenie twarzy drugiego stopnia. Mężczyznę przetransportowano do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Jak powiedział pokrzywdzony w rozmowie z PAP, medycy zapowiedzieli liczne operacje twarzy. Poinformowano go, że prawdopodobnie nie odtworzą jego ucha. Nie wiadomo też, jak zakończy się zaplanowana na piątek operacja oczu. - Straciłem wzrok – powiedział 49-latek, który jest ojcem dwuletniego synka.

Mężczyzna twierdzi, że kwasem oblano go na zlecenie szwagra. - Przyczyną ataku jest konflikt rodzinny wywołany pozwem rozwodowym, złożonym przez moją siostrę. Jej mąż mnie obwinia o rozpad swojego małżeństwa. Pierwsze groźby pod moim adresem wypowiedział w dniu urodzin mojego dziecka – powiedział.

Na stronie społecznościowej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zamieszczono nagranie, na którym zarejestrowana została sylwetka napastnika. - Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z nagrania lub mają informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie podkom. Łukaszem Kłosem pod nr. tel. 47 77 51 307 – zaapelowała Jaworska-Wojnicz. Istotne dla sprawy informacje można również przekazywać pod czynny całą dobę numer telefonu 47 77 51 900. - Napastnik ma charakterystyczne buty na nogach. Może ktoś je rozpozna – powiedziała policjantka.

RadioZET.pl/ Policja w Kaliszu/ Ewa Bąkowska (PAP)

C