Zamknij

Mężczyzna zamordował matkę trójki dzieci. Przyznał się do zabójstwa

Redakcja
13.08.2018 13:28
Mężczyzna zamordował matkę trójki dzieci. Przyznał się do zabójstwa
fot. East News

Sąd Rejonowy w Kaliszu zastosował w poniedziałek trzymiesięczny areszt wobec 25-letniego mężczyzny podejrzanego o zabicie 29-letniej kobiety. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w sobotę w mieszkaniu przy ul. Harcerskiej w Kaliszu. Policja przybyła na miejsce zdarzenia po tym, jak na komendzie pojawił się 25-letni mężczyzna i poinformował, że zabił kobietę. We wskazanym przez niego mieszkaniu znaleziono zwłoki 29-letniej kobiety. Prokurator poinformował, że 25-latek pił w mieszkaniu alkohol z kolegą. Po jakimś czasie dołączyła do nich kobieta, znajoma z pracy 25-latka.

– Do wyjaśnienia zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 25 i 36 lat. W niedzielę przesłuchano kilkunastu świadków, a ciało kobiety zabezpieczono do sekcji. Nie wiemy jeszcze, czy kobieta także piła alkohol. Wiemy, że była ze sprawcą w nieformalnym związku – poinformował Maciej Meler.

Zobacz także

Podczas imprezy między sprawcą a ofiarą doszło do sprzeczki. Powodem była zazdrość. Kobieta wyszła z mieszkania, a 25-latek wybiegł za nią na ulicę i tam zaczął ją dusić. Napastnika odciągnął od kobiety przypadkowy mężczyzna, który przejeżdżając samochodem, zauważył zdarzenie. 29-latka wróciła do mieszkania. Tam doszło do tragedii.

– Mężczyzna najpierw dusił kobietę rękami, a kiedy straciła przytomność, to jeszcze dociskał jej szyję kolanem – powiedział prokurator.

Mężczyzna zabił matkę trójki dzieci 

25-letni kaliszanin, jak wyjaśnił prokurator Meler, usłyszał już zarzut zabójstwa.

– Ze względu na fakt, że podejrzanemu grozi od 8 do 15 lat, 25 lat lub dożywcie, kaliski sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował trzymiesięczny areszt – poinformował prokurator.

RadioZET.pl/PAP/DG