Zamknij

Strzelał z broni pneumatycznej. 19-latek stracił oko

Redakcja
04.06.2018 13:14
Wiatrówka
fot. Flickr

Sąd Rejonowy w Kaliszu aresztował w poniedziałek na dwa miesiące 31-letniego kaliszanina, który okaleczył 19-latka, strzelając do niego z broni pneumatycznej. Pokrzywdzony stracił oko.

– Prokuratura Rejonowa w Kaliszu prowadzi postępowanie przeciwko 31-letniemu mieszkańcowi Kalisza podejrzanemu o spowodowanie ciężkiego kalectwa w postaci utraty wzroku przez 19-latka – powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

1 czerwca, około godz. 22 19-letni kaliszanin szedł ul. Lubelską w towarzystwie innych osób. W pewnym momencie z jednego z domów wyszedł mężczyzna, który strzelił do chłopaka z broni pneumatycznej.

Zobacz także

– Ranny ukrył się w pobliskim budynku i poprosił o wezwanie pomocy – przekazała rzeczniczka prasowa kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz. Prokurator Meler poinformował, że padły dwa strzały. 19-latek został raniony w plecy i w twarz.

– 31-letni mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, które będą weryfikowane w toku postępowania. Grozi mu od 3 lat więzienia – oświadczył Meler. Prokurator dodał, że z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę i dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania Sąd Rejonowy w Kaliszu przychylił się do wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu na dwa miesiące.

Chcesz otrzymywać podobne informacje? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku!

RadioZET.pl/PAP/MP

C