Tragedia w sądzie. Oskarżony zmarł na sali rozpraw

09.09.2019 13:50
Śmierć na sali rozpraw w Kaliszu
fot. Piotr Kamionka/East News

59-latek oskarżony o nielegalne składowanie odpadów zmarł na sali rozpraw w poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Kaliszu – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. Informację potwierdziła rzecznik prasowa sądu Edyta Janiszewska.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 9 września, w sądzie przy al. Wolności. Służby ratunkowe zostały powiadomione o tym, że uczestnik rozprawy źle się poczuł. Na miejsce przyjechały więc dwie karetki pogotowia i jeden zastęp straży pożarnej.

Zobacz także

Rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński powiedział, że pracownicy medyczni przez 1,5 godziny próbowali reanimować mężczyznę, jednak bezskutecznie. „Lekarz stwierdził zgon na skutek nagłego zatrzymania akcji serca” – powiedział.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Sędzia sądu okręgowego w Kaliszu Edyta Janiszewska powiedziała PAP, że na sprawie w poniedziałek oskarżony miał dobrowolnie poddać się karze.

Zobacz także

Mężczyzna był oskarżony z paragrafu Kodeksu karnego, który dotyczy „sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach, czym spowodowano zagrożenie epidemiologiczne, szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej”. Za ten czyn grozi kara do 8 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP