Zamknij

Zwłoki młodego mężczyzny w rzece. Był poszukiwany od stycznia

Redakcja
24.02.2019 22:04
Zwłoki młodego mężczyzny w rzece. Był poszukiwany od stycznia
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER

Wędkarz odkrył w niedzielę zwłoki młodego mężczyzny w rzece Prosna w kaliskim Parku Miejskim. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności jego śmierci. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Około godziny 14.00 policja została powiadomiona o zwłokach odkrytych w rzece Prośnie. Na miejsce przybyli policjanci oraz strażacy, którzy wyciągnęli ciało na brzeg. 

Kalisz. Zwłoki poszukiwanego mężczyzny 

Przy mężczyźnie nie znaleziono żadnych dokumentów. Policja ma pewne podejrzenia co do tożsamości zwłok i ustala, czy to ciało 29-latka z Kościelnej Wsi k. Kalisza. - Na potwierdzenie czekamy ze strony rodziny. To potrwa, ponieważ nie chcemy sprowadzać ich na miejsce zdarzenia, w parku jest dużo osób - powiedziała rzeczniczka prasowa kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz.

29-letni mężczyzna zaginął w nocy z 5 na 6 stycznia br. Wtedy bawił się w jednym z lokali w centrum Kalisza. Ostatni raz widziany był w okolicach kaliskiego teatru, gdzie zarejestrowały go kamery monitoringu. Podczas jednej z akcji poszukiwawczych policję w to miejsce doprowadziły psy tropiące.

Zobacz także

W celu odnalezienia mężczyzny odbyło się kilka akcji poszukiwawczych, zainicjowanych przez ochotników ze Stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy w Ostrowie Wlkp. Wzięło w nich udział 100 osób, w tym strażacy z OSP Mosina, którzy w swoich działaniach wykorzystywali sonar oraz podwodnego robota. 

RadioZET.pl/PAP/DG 

C