Zamknij

Kalisz: kobieta znęcała się nad ponad setką psów

Redakcja
13.11.2017 14:08
Kalisz: kobieta znęcała się nad ponad setką psów
fot. Tomasz Pietrzyk/Agencja Gazeta

42-letnia właścicielka hodowli małych rasowych psów w Aleksandrii w gminie Brzeziny (powiat kaliski) odpowie przed sądem za znęcanie się nad zwierzętami. Do kaliskiego sądu trafił akt oskarżenia. Kobiecie grożą 2 lata więzienia.

 

- 42-letnia kobieta została oskarżona o to, że od marca 2015 do marca 2017 roku, znęcała się nad psami różnych ras, poprzez narażanie ich na utratę zdrowia i życia, w wyniku rażącego niechlujstwa i zaniedbania - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Sprawa wyszła na jaw w marcu 2017 roku po interwencji kaliskiego stowarzyszenia Help Animals. W wyniku kontroli na miejscu znaleziono 106 psów, głównie maltańczyków, hawańczyków.

Zobacz także

- Ciężarne suki przebywały w bardzo ciasnych króliczych klatkach, jedna na drugiej, przez co nie mogły się poruszać - powiedziała PAP Anna Małecka ze stowarzyszenia Help Animals w Kaliszu.

Wyjaśniła, że zwierzęta nie miały wody ani jedzenia. Psy siedziały w klatkach na odchodach bez żadnej wyściółki. - Miały odparzenia, pchły i pozlepianą sierść. Szczenięta nie miały bud, były wystawione na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażały ich zdrowiu i życiu - dodała.

Zobacz także

W wyniku interwencji stowarzyszenia Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kaliszu podjął decyzję o odebraniu kobiecie zwierząt, a wójt gminy Brzeziny nakazał przekazać psy do schroniska w Wojtyszkach.

RadioZET.pl/PAP/KM

C