Zamknij

Pożar mieszkania w Kamiennej Górze. Dotkliwie poparzona jest 12-latka

24.08.2020 15:00
Pożar mieszkania, Kamienna Góra
fot. screen Miasto Kamienna Góra (2)

Dramat rodziny z bloku przy ulicy Piastowskiej w Kamiennej Górze. Wskutek wybuchu i pożaru mieszkania dotkliwie ucierpiała 12-letnia dziewczynka. Dziecko z poważnymi poparzeniami zostało zabrane do szpitala w Siemianowicach Śląskich. Lokum jest całkowicie zniszczone, konstrukcja budynku nie ucierpiała wskutek pożaru.

Pożar mieszkania w Kamiennej Górze. Jak ustaliła reporterka Radia ZET Grażyna Wiatr, do tragedii doszło w trakcie remontu instalacji gazowej. Śledczy wciąż pracują na miejscu ustalając przyczynę wybuchu. 

Wskutek rozprzestrzenienia się ognia ucierpiała przebywająca w mieszkaniu 12-latka. Dziewczynka została dotkliwie poparzona (60 proc. powierzchni ciała). Została przetransportowana do szpitala w Siemianowicach Śląskich śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pożar mieszkania w Kamiennej Górze. Dotkliwie poparzona 12-latka

Spalone mieszkanie zostało całkowicie zniszczone. Według wstępnych informacji służb konstrukcja budynku nie została naruszona po pożarze. Przed wybuchem w budynku były prowadzone prace przy instalacji gazowej.

Zobacz także

Z budynku zostało ewakuowanych 12 rodzin. Na razie nie mogą powrócić do mieszkań. Miasto zapewni im pobyt w świetlicy, ciepłe i zimne napoje i jeśli będzie taka potrzeba także posiłek

- przekazało Miasto Kamienna Góra na profilu na Facebooku.

Będziemy starali się pomóc poszkodowanym. Na razie zadeklarowali, że zamieszkają u najbliższej rodziny

- powiedziała Karolina Adamczyk z wydziału zarządzania kryzysowego miasta Kamienna Góra.

RadioZET.pl/Kamienna Góra/Grażyna Wiatr