Zamknij

12-latek spadł ze słupa energetycznego. Ma ciężkie poparzenia, walczy o życie

09.05.2021 11:48
Kamienna Góra, poparzenie po upadku ze słupa
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

12-latek z Kamiennej Góry spadł ze słupa energetycznego. Jest w ciężkim stanie w szpitalu – informuje reporterka Radia ZET, Grażyna Wiatr. Ma poparzenia trzeciego i czwartego stopnia. Nastolatek bawił się z dwoma kolegami na obrzeżach miasta, wyjaśniamy co się dokładnie stało – powiedziała Paulina Basta z kamiennogórskiej policji.

Wypadek przy zabawie na linii średniego napięcia. 12-latek spadł ze słupa energetycznego, w trakcie niebezpiecznej zabawy z kolegami. Przy upadku chłopiec poparzył się, dotykając nieizolowanego przewodu. 

Kamienna Góra: 12-latek spadł ze słupa energetycznego. Z ciężkimi poparzeniami trafił do szpitala

"W trakcie tej zabawy na dwóch poprzeczkach łączących słupy, 6 metrów nad ziemią, stracił równowagę i złapał się ręką za niezaizolowany przewód pod napięciem. W wyniku czego doszło do porażenia prądem" – powiedziała nam Paulina Basta, z policji w Kamiennej Górze.

Chłopiec został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala we Wrocławiu, ale lekarze zdecydowali, że ze względu na ciężkie poparzenia potrzebny jest transport do Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim.

RadioZET.pl/oprac. BCh