Zamknij

13-latka piła alkohol na szczycie skały. Runęła w przepaść z 10 metrów

24.09.2021 11:39
karetka pogotowia
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER (zdj. ilustracyjne)

Groźny wypadek wydarzył się w Kamiennej Górze (woj. dolnośląskie). 13-latka piła alkohol na szczycie 10-metrowej skały. W pewnym momencie spadła w przepaść. Dziecko trafiło do szpitala.

Do wypadku doszło w czwartkowy wieczór po godz. 20. 13-latka spożywała alkohol na skałce przy ulicy Księcia Bolka I w Kamiennej Górze, prawdopodobnie z grupą znajomych. W pewnym momencie spadła w przepaść, lądując na metalowej konstrukcji.

Kiedy na miejsce przyjechała policja, pomocy nastolatce udzielali ratownicy. Niezbędna była także interwencja straży pożarnej, bo dziewczynka była zakleszczona.

Kamienna Góra. 13-latka piła alkohol, spadła ze skały

Obrażenia 13-latki na szczęście są niewielkie. Jak poinformowała rzeczniczka kamiennogórskiej policji Paulina Basta, dziewczynka żyje dzięki metalowemu ogrodzeniu złożonemu na prywatnej działce u podnóża skały. 

- Jego elementy zamortyzowały upadek. Wstępnie ratownicy na miejscu sugerowali, że doznała urazu nogi, natomiast później w szpitalu w Jeleniej Górze okazało się, że ma tylko powierzchowne otarcia naskórka. Jeszcze tego samego dnia została wypisana i razem z mamą wróciły do domu - mówiła policjantka, cytowana przez tvn24.pl.

Dziewczynkę przebadano alkomatem. Miała ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariuszom tłumaczyła, że do Kamiennej Góry przyjechała z Lubawki. Jej matka w tym czasie była w pracy, a 13-latka przebywała w domu z 16-letnią siostrą.

Rzeczniczka kamiennogórskiej policji poinformowała, że do sądu rodzinnego zostanie skierowany wniosek o interwencję w wychowaniu nieletniej. - Jak na razie dziewczyna nie chce wskazać, z kim była tamtego wieczoru. Funkcjonariusze będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia, sprawdzą między innymi, czy ktoś nie doprowadził jej do stanu upojenia alkoholowego - dodała Paulina Basta.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/tvn24.pl/Radio Wrocław