Zamknij

Kamil Durczok skazany na rok więzienia. Za kolizję spowodowaną jazdą po pijanemu

30.03.2021 12:45

Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim skazał we wtorek Kamila Durczoka na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Znany dziennikarz spowodował kolizję w 2019 roku, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu. Wyrok jest nieprawomocny.

Kamil Durczok skazany na rok więzienia
fot. Polska Press/East News, zdjęcie z procesu, sierpień 2019

Kamil Durczok skazany na rok więzienia. Sąd zakończył proces byłego dziennikarza, który zgodził się na podawanie nazwiska w mediach. Po kolizji drogowej latem 2019 roku prokuratura oskarżyła go o prowadzenie auta po pijanemu oraz sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Groziło mu do 12 lat więzienia.

Sąd orzekł we wtorek o winie Kamila Durczoka, uznając, że "26 lipca 2019 r., będąc w stanie nietrzeźwości, prowadził samochód marki bmw x6 na autostradzie A1 oraz spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu poprzez najechanie na słupki rozdzielające pasy ruchu na remontowanym odcinku drogi krajowej nr 1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego".

Kamil Durczok skazany na rok więzienia. Spowodował kolizję, prowadząc po pijanemu

"Sąd skazał Durczoka na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Były dziennikarz nie może także prowadzić pojazdów przez okres 5 lat i musi wpłacić 30 tys. zł na Fundusz Sprawiedliwości" – podaje PAP. Wyrok nie jest prawomocny. Durczok podczas ogłaszania wyroku nie był obecny na sali. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/PAP