Zamknij

Kamil Durczok znowu w rękach policji. Chodzi o sfałszowane weksle

02.12.2019 19:30
kamil durczok
fot. Polska Press/ East News

Znany dziennikarz Kamil Durczok został ponownie zatrzymany przez policję. Tym razem chodzi o sprawę sfałszowanych weksli, które w 2009 roku miał złożyć w jednym z banków. Weksel był potrzebny Durczokowi jako zabezpieczenie kredytu na zakup luksusowego domu w Szczyrku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zawiadomienie do prokuratury złożyła była żona Durczoka, Marianna. Kobieta miała dopiero w 2019 roku dowiedzieć się, że 10 lat wcześniej jej mąż złożył w banku "weksel własny" na kwotę ponad 2 mln franków szwajcarskich (ok. 6 mln złotych) jako poręczenie kredytu na zakup nieruchomości, na którym miał widnieć m.in. jej podpis. Kobieta twierdzi, że podpis został podrobiony, a jej nie było nawet przy sporządzeniu dokumentu.

Kamil Durczok przekonuje jednak, że przy podpisywaniu dokumentów kobieta była obecna, a także wiedziała o tej formie zabezpieczenia kredytu.

Zobacz także

Weksel był potrzebny Durczokowi jako zabezpieczenie kredytu na zakup luksusowego domu w Szczyrku.

Jak z kolei podaje portal TVP Info, "na podstawie podrobionych dokumentów 28 sierpnia 2008 r. Kamilowi D. udzielony został kredyt na kwotę 2,9 mln zł. Kolejnego fałszerstwa podejrzany miał dokonać 1 października 2011 r., przedstawiając bankowi podrobione oświadczenie Marianny D. o poddaniu się egzekucji do kwoty ponad 3,1 min franków szwajcarskich."

Zobacz także

W rozmowie z Onetem prokurator Agnieszka Wichary, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Katowicach potwierdza, że wszczęto śledztwo w sprawie podrobienia podpisów na wekslach.

Zobacz także

- Śledztwo zostało wszczęte z zawiadomienia kancelarii adwokackiej z terenu Katowic, która w imieniu swojej klientki, która jest pokrzywdzoną w tej sprawie, złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa podrobienia podpisu na dwóch wekslach. Przestępstwo zagrożone jest karą od pięciu do 25 lat pozbawienia wolności. Weksel traktowany jest jako papier wartościowy, albo inny środek płatniczy – mówi dla Onetu prok. Agnieszka Wichary.

RadioZET.pl/ Onet/ Wirtualna Polska/ TVP info