Zamknij

Kamila Gasiuk-Pihowicz nową szefową klubu Nowoczesnej. Zastąpi Katarzynę Lubnauer

Redakcja
09.01.2018 10:42

Posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz została we wtorek wybrana nową przewodniczącą klubu Nowoczesnej. Zastąpiła na tym stanowisku szefową partii Katarzynę Lubnauer. Gasiuk-Pihowicz była jedyną kandydatką. „Otwieramy nowy rozdział w Nowoczesnej” - mówiła po wyborze nowa szefowa klubu.

Kamila Gasiuk-Pihowicz nową szefową klubu Nowoczesnej. Zastąpi Katarzynę Lubnauer
fot. East News

Nowa szefowa klubu Nowoczesnej na konferencji prasowej w Sejmie dziękowała partyjnym kolegom i koleżankom za zaufanie. Oświadczyła, że wtorkowe wybory zamykają rozdział zmian personalnych w klubie. „Otwieramy nowy rozdział w Nowoczesnej, któremu będzie przyświecało hasło: wszystkie ręce na pokład” - podkreśliła.

- Choć rozumiem emocje części osób, które w jakiś sposób czują się rozczarowane zmianami personalnymi, które zaszły pod koniec listopada (wybory na przewodniczącego partii - PAP), ja jako szefowa klubu zobowiązuję się skupić na tym, aby wszystkie te emocje rozładować - zadeklarowała Gasiuk-Pihowicz.

Politycy Nowoczesnej podczas wtorkowego posiedzenia klubu nie dokonali innych zmian w składzie prezydium klubu. W jego skład wchodzą wiceprzewodniczący: rzeczniczka partii Paulina Hennig-Kloska oraz poseł Piotr Misiło, sekretarz klubu Krzysztof Truskolaski, wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak oraz posłowie Marek Sowa i Mirosław Suchoń.

W Nowoczesnej politycy nie łączą wewnątrzpartyjnych funkcji, dlatego członkowie zarządu partii nie mogą zasiadać w prezydium klubu poselskiego.

Zobacz także

Gasiuk-Pihowicz jest wiceszefową Nowoczesnej; do października 2016 r. była rzeczniczką partii. Do Sejmu startowała z pierwszego miejsca w okręgu podwarszawskim; jest prawniczką, pracowała m.in. w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Zasiada w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Komisji ds. UE. Pełni funkcję szefowej Parlamentarnego Zespołu do spraw Ładu Konstytucyjnego i Praworządności oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Reformy Wymiaru Sprawiedliwości. 

RadioZET.pl/KM