Tusk powinien podać się do dymisji? Sugestia Kancelarii Prezydenta

Redakcja
18.06.2017 18:03
Tusk powinien podać się do dymisji? Sugestia Kancelarii Prezydenta
fot. Łukasz Cynalewski/Agencja Gazeta

Donald Tusk powinien zrezygnować ze swojego stanowiska w Brukseli? Taka sugestia padła ze strony Kancelarii Prezydenta. Chodzi o "angażowanie się w polską politykę" byłego premiera.

Wypowiedź o potrzebie rezygnacji Tuska, jeśli chce angażować się rodzimą politykę, padły z ust ministra Krzysztofa Łapickiego. 

- Donald Tusk powinien się zdecydować, czy chce uprawiać politykę w Polsce i ma ambicję, żeby w Polsce zajmować różnego rodzaju stanowiska; jeśli tak, niech zrezygnuje z funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej. Jeśli jest przewodniczącym Rady Europejskiej, to też pewne zobowiązania ma, żeby nie wtrącać się w wewnętrzne sprawy danego kraju, jeśli nie dotyczą one na przykład ważnych spraw traktatowych - stwierdził minister Łapiński.

O "antypolskim" działaniu Donalda Tuska i "braku obiektywizmu" od jakiegoś czasu mówią prawicowi publicyści. Padały słowa, że Tusk reprezentuje interesy Angeli Merkel, a nie swojej ojczyzny.

Wypowiedź Łapińskiego umieszczono także na Twiiterze Kancelarii Prezydenta. Spotkała się z falą komentarzy. Wiele z nich było negatywnych. Padały słowa o potrzebie rezygnacji ze stanowiska, ale nie Tuska, a samego Andrzeja Dudy.

RadioZET.pl/KM