Kancelarie Prezydenta i Premiera wypuszczają spot na 11 listopada

Redakcja
31.10.2018 16:17
Kancelarie Prezydenta i Premiera wypuszczają spot na 11 listopada
fot. Shutterstock

Kancelaria Premiera i Kancelaria Prezydenta w nowym spocie zapraszają Polaków do wspólnego świętowania 100-lecia niepodległości. Zachęcają, by 11 listopada, punktualnie w południe, głośno zaśpiewać hymn.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kancelaria Premiera i Kancelaria Prezydenta spot opublikowały w środę na swoich oficjalnych kontach na Twitterze.

"Pokażmy, że w 100-lecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. 11 listopada 2018 o godz. 12:00 zaśpiewajmy razem polski hymn, bo niepodległa jest dla wszystkich" - napisała KPRM. Kancelaria Prezydenta zacytowała na Twitterze fragment hymnu państwowego.

W spocie widać orkiestrę, składającą się z przedstawicieli służb mundurowych, chóry, dzieci, turystów na szczycie góry, rybaków, płynących po morzu na kutrach. Do śpiewania hymnu 11 listopada zachęca lektor:

„Tym z Państwa, którzy zastanawiacie się jeszcze jak świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości, przypominamy, że 11 listopada w samo południe od morza do Tatr, będziemy śpiewać hymn. 11 listopada zaśpiewajmy hymn. Razem. Bo Polska niepodległa jest dla wszystkich” – słyszymy. Spot kończy fragment "Mazurka Dąbrowskiego".

Organizacja setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzbudza wiele kontrowersji. Prezydent, który początkowo zachęcał do udziału w tegorocznym Marszu Niepodległości, ostatecznie sam nie weźmie w nim udziału.

Zobacz także

Podobna decyzja zapadła w szeregach Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także

Zdaniem wielu obserwatorów i komentatorów życia publicznego, plan uroczystości na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest wyjątkowo skromny i niedopracowany.

RadioZET.pl/PAP/JŚ