Jaki nie chce być podwładnym Karczewskiego. Skomentował pomysł PiS na Warszawę

14.02.2018 10:46

Nie zgodzę się na taki wariant — napisał wiceszef MS Patryk Jaki po tym, jak marszałek Senatu Stanisław Karczewski przyznał, że brana jest pod uwagę opcja, w której on miałby być kandydatem na prezydenta Warszawy, a Jaki na wiceprezydenta.

Jaki nie chce być podwładnym Karczewskiego. Skomentował pomysł PiS na Warszawę fot. Radio ZET

Marszałek Senatu został spytany w Polskim Radiu, czy w PiS jest brane pod uwagę rozwiązanie, w którym on zostanie kandydatem partii na prezydenta stolicy, a Jaki kandydatem na wiceprezydenta.

— Taka opcja była i jest brana pod uwagę — powiedział Karczewski.

— Od razu prostuję. Będę wspierał Marszałka, jeśli się zdecyduje — to dobry kandydat i uczciwy człowiek. Jednak nie zgodzę się na taki wariant. W MS mam jeszcze wiele pracy — napisał później w środę Jaki na Twitterze.

Karczewski spytany, kiedy PiS ogłosi, kto będzie kandydatem tej partii na prezydenta Warszawy, odpowiedział, że „władze partii podejmą decyzję w najbliższym czasie [...], to kwestia najbliższych tygodni”.
Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

RadioZET.pl/maal

Oceń