Zamknij

Kangur biegał po drodze w Gorazdowie na Mazurach. Nagranie w sieci

21.09.2021 23:31
kangur na Mazurach
fot. Shutterstock

W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające kangura biegającego po drodze w miejscowości Gorazdowo w gminie Giżycko. "Zanim jednak policjanci dotarli na miejsce, kangura już w okolicy nie było" - przekazała policja.

Kangur został zauważony w miejscowości Gorazdowo w gminie Giżycko (woj. warmińsko-mazurskie). O niecodziennej sytuacji powiadomiona została miejscowa policja, ale zwierzę uciekło.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy od kobiety, która napotkała kangura na drodze w pobliżu Gorozdowa. Zanim jednak policjanci dotarli na miejsce, kangura już w okolicy nie było. Skontaktowali się z właścicielem zwierzęcia, który zobowiązał się do odnalezienia i złapania torbacza. Jak przyznał, ma swoje sposoby na kangura - poinformowała cytowana przez "Gazetę Olsztyńską" Iwona Chruścińska, oficer prasowy KPP w Giżycku.

Kangur biegał po drodze na Mazurach. Mieszkańcy w szoku. Wideo

Nagranie przedstawiające kangura biegającego po drodze w Gorazdowie trafiło do sieci. Wideo opublikował lokalny portal Giżycko Info.

Jak się okazało, kangur uciekł jednemu z mieszkańców Wilkasek, który postanowił uruchomić minizoo. "Wszyscy przyjaźnie podchodzą do zwierząt sąsiada. To prawdziwy pasjonat i hodowca oraz bardzo sympatyczny chłopak, jeszcze jako dziecko hodował kurki ozdobne, a teraz chyba planuje stworzyć minizoo" - powiedziała jedna z mieszkanek wsi w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską".

RadioZET.pl/ Gazeta Olsztyńska/ Onet.pl/ Giżycko Info