Kara śmierci: Jesteś za czy przeciw? Sonda radiozet.pl

17.06.2019 14:24
Kara śmierci: Jesteś za czy przeciw? Sonda radiozet.pl
fot. Shutterstock

10-letnia Kristina z Mrowin została zamordowana w czwartek. W sprawie śmierci dziewczynki zatrzymano 22-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i przyznał się do winy. Grozi mu kara bezwzględnego dożywocia. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

10-letnia Kristina w czwartek około godziny 13 wyszła ze szkoły położonej w centrum wsi Mrowiny, gdzie mieszkała. Ostatni raz była widziana 200 metrów od miejsca, w którym mieszkała. Jej ciało zostało znalezione tego samego dnia w lesie sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny.

W niedzielę wieczorem Zbigniew Ziobro poinformował, że policja zatrzymała 22-latka, podejrzewanego o dokonanie zbrodni. Mężczyzna po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy usłyszał zarzut popełnienia zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. W poniedziałek przyznał się do winy. We wtorek prokuratorzy wystąpią o tymczasowe aresztowanie 22-letniego podejrzanego o morderstwo dziewczynki.

Uczynię wszystko jako prokurator generalny, by w tej sprawie zapadł najsurowszy z możliwych wyroków, który przewiduje polskie prawo, bo takie zło może być tylko i wyłącznie odpłacone najsurowszą możliwą karą, jaka jest przewidziana w kodeksie karnym. Na pewno będziemy domagać się kary dożywocia z możliwością ograniczenia warunkowego przedterminowego zwolnienia

Zbigniew Ziobro

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP