Zamknij

Karambol na A4 koło Krakowa. Zderzyło się 11 pojazdów, duże utrudnienia w ruchu

29.06.2022 16:09

Karambol na autostradowej obwodnicy Krakowa zdarzył się na pasie jezdni w kierunku Rzeszowa. Droga jest częściowo zablokowana, a utrudnienia mają potrwać dwie godziny.

Korek na A4
fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press/East News/Zdj. ilustracyjne

Do wypadku doszło około godz. 15:30 na autostradzie A4 między węzłami Kraków Wieliczka i Kraków Bieżanów. Zderzyło się tam 11 pojazdów, jedna osoba została ranna. 

Jak poinformował nas słuchacz, wszystko przez kawałki dużej opony na jezdni, na które najeżdżali kierowcy. Na drodze w kierunku Rzeszowa utworzył się korek. Utrudnienia mają potrwać dwie godziny.

Karambol na A4 koło Krakowa. Duże utrudnienia

Na miejscu trwa akcja służb. Kierowcy relacjonują na Facebooku, że ruch został wznowiony na jednym z pasów.

Po południu policja sprostowała, że nie był to karambol tylko kilka kolizji. - Przez to, że do kolizji doszło na krótkim odcinku, mogło wyglądać to na karambol. Pasy lewy i środkowy były zablokowane, ruch odbywał się jedynie prawym pasem, co mogło spowodować korki - tłumaczyła w rozmowie z TVN24 podinspektor Katarzyna Cisło z zespołu prasowego KWP w Krakowie. 

Policjantka dodała, że w pierwszej, największej kolizji brało udział sześć pojazdów. - W samochodzie ciężarowym wystrzeliła opona, kolejne pięć samochodów najechały na jej pozostałości, co wiązało się z uszkodzeniem pojazdów. Samochody na siebie nie najechały - zaznaczyła Cisło. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że utrudnienia zakończyły się po godzinie 17.

RadioZET.pl/Krakow.naszemiasto.pl/TVN24