Zamknij

Makabryczny karambol na drodze. Po wypadku ciężarówka staranowała dwa busy

04.10.2019 17:21
wypadek
fot. GERARD/REPORTER

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 12 pomiędzy Lesznem a Głogowem. Po zderzeniu – najprawdopodobniej - samochodu osobowego, dwóch busów i ciężarówki zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne.

Do wypadku doszło w piątek po godzinie 15 na drodze krajowej nr 12 przed wjazdem do Szlichtyngowej w województwie lubuskim. Z wstępnych ustaleń służb wynika, że kierujący toyotą 64-latek zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu  i zderzył się czołowo z tirem. Kierowca ciężarówki próbował uniknąć zderzenia, ale wówczas wpadł w poślizg. Ciężarówka zaczęła sunąć w poprzek drogi uderzając w forda i dostawcze Iveco – relacjonuje lokalny portal gazetalubuska.pl.

Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Niestety jednej osoby nie udało się uratować, trzy inne zostały ranne. Szczegółowe okoliczności wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury.

Kierowcy podróżujący dk 12 muszą uzbroić się w cierpliwość, bo w miejscu wypadku droga jest zablokowana w obu kierunkach. Z ciężarówki na drogę wysypały się przewożone plastikowe elementy.  Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Zobacz także

RadioZET.pl/gazetalubuska.pl