Zamknij

Karolina z Częstochowy została uduszona. Sekcja zwłok potwierdza tragiczny przebieg zbrodni

03.09.2021 13:12
27-letnia Karolina z Częstochowy
fot. KMP Częstochowa

Zaginiona Karolina z Częstochowy, której ciało odnaleziono w poniedziałek, została uduszona przez męża. Wyniki sekcji zwłok 27-latki potwierdzają wcześniejsze ustalenia prokuratury - podał ''Dziennik Zachodni''. 

27-letnia Karolina z Częstochowy była poszukiwana przez kilka dni. Młoda kobieta miała wyjść z domu w sobotę wcześnie rano, a potem nie nawiązała już kontaktu z rodziną.  Policja opublikowała informację o zaginięciu oraz wizerunek 27-latki. 

Zwłoki Karoliny znaleziono w poniedziałek w miejscowości Łobodno w powiecie kłobuckim. Śledztwo w sprawie pozbawienia jej życia wszczęła Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ.

Zaginiona Karolina z Częstochowy została uduszona. Mąż przyznał się do zabójstwa

Sekcja zwłok 27-latki z Częstochowy odbyła się w czwartek (2 września) na Uniwersytecie Medycznym. Jej wyniki potwierdziły wcześniejsze ustalenia prokuratury. - Przyczyną śmierci kobiety było uduszenie - powiedział w rozmowie z ''Dziennikiem Zachodnim'' prokurator Tomasz Ozimek.

Według relacji śledczych, do zabójstwa Karoliny doszło w samochodzie, zaparkowanym obok jej domu. Następnie sprawca przewiózł ciało do Łobodna, gdzie ukrył zwłoki w kompleksie leśnym.

Do morderstwa przyznał się 29-letni Krystian W. - mąż Karoliny, pozostający w nią w faktycznej separacji. Prokuratura przedstawiła mężczyźnie zarzut zabójstwa. Motywem zbrodni miały być nieporozumienia związane z rozpadem małżeństwa.

- Zostaną zlecone badania psychiatryczne, które określą, czy Krystian W. w momencie zabójstwa był poczytalny - zapowiedział rzecznik częstochowskiej prokuratury.

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/PAP