Zamknij

Lekarz wywiesił kartkę „Nie obsługujemy pacjentów z PiS”. Zajmie się nim Wojskowa Izba Lekarska

Redakcja
16.01.2018 13:37
Lekarz wywiesił kartkę „Nie obsługujemy pacjentów z PiS”. Zajmie się nim Wojskowa Izba Lekarska
fot. Facebook

Wojskowa Izba Lekarska wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie lekarza, który miał wywiesić na drzwiach swojego gabinetu kartkę z napisem „Nie obsługujemy pacjentów z PiS, ponieważ wyposażenie gabinetu zostało zakupione z funduszy WOŚP”.

Jego sprawą zajmie się komisja do spraw etyki - dowiedziało się Radio ZET.

Zagłosuj

Czy lekarz miał prawo wywiesić taką kartkę?

Liczba głosów:

Prywatny gabinet lekarza w Gdyni jest dziś zamknięty, a telefon odebrała sekretarka, która nie chciała odpowiadać na pytania. Przychodnia odcina się też od treści, jakie pojawiły się na drzwiach jego gabinetu.

Zobacz także

- Nie ma z nim kontaktu, drzwi do gabinetu są zamknięte, a telefon odebrała sekretarka, która nie chciała odpowiadać na pytania. W przychodni w Rumi, w której lekarz również przyjmuje pacjentów, usłyszałem że „ten pan już u nas nie pracuje”. Co prawda wypowiedzenia nie dostał, ale wkrótce mają zostać wobec niego wyciągnięte konsekwencje  - opisał sprawę Maciej Bąk z Radia ZET.

Szef pomorskiej izby lekarskiej Roman Budziński komentując zachowanie lekarza, powiedział krótko: „Takie segregowanie pacjentów to zawodowa dyskwalifikacja”. Skutkować ona może odpowiedzialnością nie tylko zawodową, ale też karną.

RadioZET/maal