Zamknij

Wiernych w Kasinie Wielkiej oburzyło auto proboszcza. Ksiądz jeździ nowym Porsche

Redakcja
06.11.2017 11:53
Wiernych w Kasinie Wielkiej oburzyło auto proboszcza. Ksiądz jeździ nowym Porsche

Nowe Porsche Macan. Takim autem porusza się proboszcz w Kasinie Wielkiej. Klasa auta, którym jeździ duszpasterz, oburzyła część wiernych.

Zagłosuj

Czy Porsche to odpowiedni samochód dla księdza?

Liczba głosów:

Porsche Macan, rocznik 2017, warte "sporo ponad 400 tys. zł". To jeden z powodów, w których autorzy strony Kaplicy Na Brzegu W Kasinie Wielkiej dopatrują się coraz niższej frekwencji na mszach lokalnego księdza.

- Czemu taka jest sytuacja w parafii, że coraz mniej osób uczęszcza na Msze św. niedzielne? Kiedy parafianie widzą jak ksiądz, który zbiera składki w drugą niedzielę miesiąca w kościele z przeznaczeniem „na potrzeby kościoła”, zbiera po domach wysyłając po raz kolejny na ten sam cel strażaków i radę parafialną, a te prace nadal nie są wykonywane tylko w zamian ich widzimy w garażach plebańskich coraz więcej klasowych pojazdów - czytamy na stronie.

Kasina Wielka znajduje się w województwie małopolskim, w powiecie limanowskim, w gminie Mszana Dolna. To wieś zamieszkana przez około 2800 mieszkańców. Z miejscowości pochodzą m.in. Halina Nowa, narciarka i biathlonistka, popularna w latach 70 pisarka Lilian Seymour-Tułaszewicz i Justyna Kowalczyk, biegaczka narciarska i medalistka olimpijska.

RadioZET.pl/ kasinawielka-kaplicanabrzegu.pl/maal