Nowe Porsche proboszcza oburzyło wiernych. Jest reakcja księdza

Redakcja
08.11.2017 21:53
Nowe Porsche proboszcza oburzyło wiernych. Jest reakcja księdza
fot. Facebook.com/Kasina Wielka Kaplica Na Brzegu

''Jeśli ktoś poczuł się zgorszony, bardzo przepraszam'' - oświadcza na stronie Archidiecezji Krakowskiej proboszcz Wiesław Maciaszek. To jemu grupa wiernych z Kasiny Wielkiej zarzuciła zakup luksusowego samochodu za ponad 400 tysięcy złotych. Ksiądz zdecydował się sprzedać Porsche Macana. Gdzie trafią pieniądze? 

Zagłosuj

Jak oceniasz decyzję proboszcza z Kasiny Wielkiej?

Liczba głosów:

Oświadczenie księdza Wiesława Maciaszka zostało odczytane po wieczornej mszy w kościele w Kasinie Wielkiej oraz opublikowane na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej. 

''W związku z zaistniałą sytuacją, dotyczącą mojego samochodu, podjąłem decyzję o jego sprzedaży i przeznaczeniu uzyskanych w ten sposób środków na pomoc ubogim, do rozdysponowania przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Jeśli ktoś poczuł się zgorszony, bardzo przepraszam" - napisał duchowny. 

Zobacz także

Sprawa zakupu nowego Porsche Macan oburzyła część wiernych. ''Czemu taka jest sytuacja w parafii, że coraz mniej osób uczęszcza na Msze św. niedzielne? Kiedy parafianie widzą jak ksiądz, który zbiera składki w drugą niedzielę miesiąca w kościele z przeznaczeniem „na potrzeby kościoła”, zbiera po domach wysyłając po raz kolejny na ten sam cel strażaków i radę parafialną, a te prace nadal nie są wykonywane tylko w zamian ich widzimy w garażach plebańskich coraz więcej klasowych pojazdów'' - pisali na stronie Kaplicy Na Brzegu W Kasinie Wielkiej. 

RadioZET.pl/DG