Zamknij

72-latka przyszła do banku po kredyt. Dzięki kasjerce nie straciła ponad pół miliona złotych!

Redakcja
04.04.2018 16:25
Bank
fot. Maszewski/REPORTER

Dzięki czujności pracownicy banku 72-letnia mieszkanka Konina (Wielkopolskie) nie została oszukana metodą „na policjanta”. Namówiona przez oszustów kobieta chciała wziąć z banku 530 tys. zł, policja zatrzymała 22-latka podejrzanego o oszustwo.

Zagłosuj

Padłeś/aś ofiarą oszusta?

Liczba głosów:

Konińska policja poinformowała, że w ub. tygodniu do mieszkanki miasta zadzwonił podający się za jej syna mężczyzna, który powiedział, że spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy na polubowne załatwienie sprawy. Rzekomy syn przekazał telefon fałszywemu policjantowi, który kontynuował rozmowę z seniorką. Namówił ją do pójścia do banku i poproszenia o kredyt w wysokości 530 tys. zł.

Na szczęście dla starszej kobiety kasjerka banku, widząc 72-latkę cały czas rozmawiającą przez telefon, domyśliła się, że nie wszystko jest w porządku. Kiedy jedna z pracownic rozmawiała z seniorką, druga powiadomiła dyrektor oddziału, a ta policjantów — poinformował oficer prasowy konińskiej policji podkom. Marcin Jankowski.

Funkcjonariusze, którzy pojawili się koło banku, zauważyli podejrzanie wyglądającego mężczyznę. Okazało się, że to właśnie on miał odebrać pieniądze od 72-latki. Był to 22-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego w województwie dolnośląskim.

Zobacz także

Usłyszał zarzut usiłowania oszustwa. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/DG