Zmiany w Nowoczesnej. Lubnauer podjęła kluczowe decyzje

Redakcja
02.01.2018 17:28
Zmiany w Nowoczesnej. Lubnauer podjęła kluczowe decyzje
fot. PAP

Kamila Gasiuk-Pihowicz, Jerzy Meysztowicz, Witold Zembaczyński i Tadeusz Grabarek zostali nowymi wiceprzewodniczącymi Nowoczesnej - poinformowała we wtorek szefowa partii Katarzyna Lubnauer po pierwszym posiedzeniu zarządu w nowym składzie.

Zagłosuj

Czy Ryszard Petru powinien wycofać się z polskiej polityki?

Liczba głosów:

Lubnauer poinformowała na briefingu w Sejmie również o tym, że dotychczasowy sekretarz generalny Adam Szłapka oraz skarbnik Mirosław Pampuch zachowali swoje funkcje w zarządzie partii.

- Myślę, że to prezydium zarządu będzie w tej chwili pracowało dla Nowoczesnej z dużą energią, żeby wyprowadzić Nowoczesną na szerokie wody - powiedziała Lubnauer. Szefowa Nowoczesnej dodała, że na wtorkowym zarządzie zostało przyjętych kilka uchwał. Wśród nich wymieniła uchwałę upoważniającą ją do "prowadzenia dalszych rozmów koalicyjnych z naszymi partnerami w opozycji demokratycznej".

Lubnauer przyznała, że wśród tematów rozmów podczas zarządu, była strategia Nowoczesnej i plany na najbliższych okres.

Nowa wiceszefowa Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz zapowiedziała, że jej głównym celem będzie przygotowywania zmian i reform w wymiarze sprawiedliwości.

Zobacz także

Gasiuk-Pihowicz poinformowała również, że wyłonieni zostali przedstawiciele "zespołu ds. współpracy z klubami i kołami parlamentarnymi", w którego skład oprócz niej z ramienia Nowoczesnej weszli: Paulina Hennig-Kloska i Marek Sowa. Pierwszym tematem rozmów ma być skoordynowanie stanowisk ws. odwołania marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego.

RadioZET.pl/PAP/DG