Zamknij

Katastrofa MiG-29: Mariusz Błaszczak złożył kondolencje

Redakcja
06.07.2018 09:07
Mariusz Błaszczak
fot. ---

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przekazał w piątek na Twitterze wyrazy współczucia dla bliskich pilota zmarłego w wypadku samolotu MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Maszyna rozbiła się w piątek o godz. 1.57 w okolicach Pasłęka (Warmińsko-mazurskie).

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ministerstwo Obrony Narodowej w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej podaje, że pilot katapultował się w okolicach miejscowości Sakówko, 18 km od Malborka. Wrak samolotu odnaleziono ok. pół kilometra od zabudowań. Pilot nie przeżył wypadku. - Po 2.30 lekarz pogotowia potwierdził zgon pilota - czytamy w komunikacie MON.

Zobacz także

- W nocy rozbił się samolot z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Zginął pilot - napisał Błaszczak na Twitterze. - Wyrazy współczucia dla bliskich zmarłego - dodał. Podkreślił, że rodzina pilota "została objęta wsparciem ze strony państwa".

- Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego już bada okoliczności tragicznego wypadku - poinformował minister.

W komunikacie MON podkreślono, że pilot "posiadał ponad 850 godzin wylatanych w powietrzu, w tym ponad 600 godzin na MiG-29, na których pełnił dyżury bojowe". Wielokrotnie brał udział w ćwiczeniach krajowych i międzynarodowych.

Rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej Rafał Melnyk powiedział, że na miejscu katastrofy MiGa-29 pracowało 10 jednostek straży pożarnej, w tym 6 typowo gaśniczych. Droga w miejscowości Sakówko jest zablokowana.

RadioZET.pl/PAP/MW