Zamknij

Katastrofa MiG-29: NOWE fakty ws. dramatycznego wypadku

Redakcja
06.07.2018 15:20
katastrofa MiG-29
fot. PAP

Pojawiły się nowe wiadomości w sprawie katastrofy samolotu myśliwskiego MiG-29. Pilot katapultował się, ale nie przeżył wypadku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ministerstwo Obrony Narodowej w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej podaje, że w okolicach miasta Pasłęk podczas lotów nocnych rozbił się samolot MiG-29 z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Według informacji MON pilot katapultował się w okolicach miejscowości Saków, 18 km od Malborka. Wrak samolotu odnaleziono natomiast ok. pół kilometra od zabudowań. Pilot nie przeżył wypadku. – Po 2.30 lekarz pogotowia potwierdził zgon pilota – czytamy w komunikacie.

Zobacz także

Tuż po tragedii Mariusz Błaszczak złożył kondolencje i podjął pierwszą decyzję. Szef MON poinformował, że do czasu wyjaśnienia przyczyn katastrofy MiG-29 loty przy użyciu tego statku powietrznego zostały wstrzymane.

Katastrofa MiG-29: Nowe informacje

Na jaw wyszły nowe fakty. Okazało się, że 33-letni pilot godzinę przed wypadkiem zgłaszał problemy techniczne. Mimo to porucznik starał się wyprowadzić samolot, ale to mu się nie udało. Nagrania z wieży kontroli lotów zostały już zabezpieczone.

Resort podkreślił, że pilot „posiadał ponad 800 godzin wylatanych w powietrzu, w tym ponad 600 godzin na MiG-29, na których pełnił dyżury bojowe”. Wielokrotnie brał udział w ćwiczeniach krajowych i międzynarodowych.

Rodzina zmarłego została powiadomiona o wypadku i objęta opieką psychologiczną.

RadioZET.pl/PAP,onet.pl/MW