Zamknij

Katastrofa samolotu MiG-29. Na nagraniu widać chwilę katapultowania się pilota [WIDEO]

Redakcja
04.03.2019 17:28
Katastrofa samolotu MiG-29. Na nagraniu widać chwilę katapultowania się pilota [WIDEO]
fot. Twitter screen

Katastrofa samolotu MiG-29 w niezabudowanym terenie 8 km od Łochowa (woj. mazowieckie). Pilot został przewieziony do szpitala. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z momentu katapultowania się pilota z wojskowej maszyny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak relacjonują świadkowie katastrofy samolotu MiG-29, do zdarzenia doszło około godziny 13.10. Samolot leciał nierówno, bardzo nisko - mówi mieszkanka wsi Drgicz (woj. mazowieckie). Miejsce wypadku zabezpieczyła już policja i żandarmeria wojskowa.

- On tak niby leciał i w bok i w górę i w dół, tak jak po schodkach, już się psuł. Później było słychać huk, potem drugi i z nad lasu pojawił się ''grzyb wybuchu" - relacjonował jeden z mężczyzn, którzy dotarli do wraku samolotu.

- To było tu w lesie, kilkaset metrów od miejsca, gdzie stoimy (środek wsi Drgicz - red.), jak myśmy we czterech tam zajechali, byliśmy tak jak tu po drugiej stronie samochodu stoją, ale przyjechała policja i nas odganiała. To się paliło, nie można było bliżej podejść. Jak samolot spadł, to akurat byłem na podwórku, wsiadłem w samochód i podjechałem do miejsca zdarzenia. Podszedłem bliżej, kopnąłem tą osłonę kabiny, która leżała 15-20 m od samolotu, który spadł i wybuchł. Taki zardzewiały ten samolot był, stary - tłumaczył inny naoczny świadek.

Katastrofa samolotu MiG-29. Nagranie z chwili katapultowania się pilota

Według relacji mieszkanki wsi Drgicz, która widziała wypadek, pilot katapultował się około 2 km od wioski. Nagranie z tego momentu opublikowano w mediach społecznościowych: 

Do awarii samolotu doszło około godz: 13:15, w czwartej minucie po starcie z lotniska. Samolot miał odbywać lot techniczny po prowadzonych na nim pracach. Miejsce wypadku zabezpiecza obecnie policja oraz żandarmeria wojskowa, które blokują wjazd na teren wypadku.

Zobacz także

Po poniedziałkowym wypadku loty myśliwców MiG-29 zostały wstrzymane - poinformował rzecznik Dowództw Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Marek Pawlak. 

RadioZET.pl/Twitter/PAP/DG