Zamknij

Ekshumacja Macieja Płażyńskiego. Policja i radiowozy wokół bazyliki

Redakcja
21.02.2018 22:07
Ekshumacja Macieja Płażyńskiego. Policja i radiowozy wokół bazyliki
fot. Marek Bazak/East News

W Bazylice Mariackiej w Gdańsku przeprowadzono ekshumację b. marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego. Okolice bazyliki zabezpieczało kilkudziesięciu policjantów i kilka radiowozów. Na miejscu była żona Płażyńskiego Elżbieta i jego synowie - Kacper i Jakub.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Radiowozy zabezpieczały też trasę wyjazdową ze Starego Miasta. Jak podało Radio Gdańsk, na miejscu byli przedstawiciele Prokuratury Krajowej, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami Radia Gdańsk, trumna z ciałem Macieja Płażyńskiego została wydobyta z sarkofagu w świątyni i zostanie przewieziona do jednego z zakładów medycyny sądowej w Warszawie, Krakowie lub Lublinie. Tam przeprowadzone zostaną szczegółowe badania.

Smoleńsk. „W Tupolewie podłożono bombę”. TVP pokazuje dokładne miejsce

Maciej Płażyński to 69. ekshumowana ofiara katastrofy smoleńskiej. Płażyński, marszałek Sejmu w latach 1997- 2001 i prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska został pochowany w gdańskiej Bazylice Mariackiej. Trumna z jego ciałem spoczęła w wykonanym z czarnego granitu sarkofagu ulokowanym w kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej znajdującej się w pobliżu ołtarza głównego Bazyliki. Na sarkofagu umieszczono napis: "Maciej Płażyński 1958-2010 marszałek Sejmu RP". 

RadioZET.pl/PAP/DG