Zamknij

Nowe ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej. Ostrożne słowa Kaczyńskiego

Redakcja
07.02.2018 10:40
Nowe ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej. Ostrożne słowa Kaczyńskiego
fot. PAP

Lepiej powiedzieć, że pewnych rzeczy nie da się ustalić, niż ustalać je z ryzykiem błędu — powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany o ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej. — Musimy czekać i nie możemy podejmować tutaj żadnych pochopnych decyzji — dodał.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Co wydarzyło się w Smoleńsku?

Liczba głosów:

W piątek podkomisja smoleńska podała, że brytyjski ekspert podkomisji Frank Taylor stwierdził, że w Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, doszło do wewnętrznej eksplozji. Jak napisała komisja w opublikowanym w piątek na stronach MON komunikacie, Taylor „upublicznił swoje wnioski, stwierdzając, że bez wątpienia samolot został zniszczony w wyniku eksplozji, jakie miały miejsce najpierw w lewym skrzydle, a potem w kadłubie samolotu Tu-154M w ostatnich sekundach lotu”.

Kaczyński w rozmowie opublikowanej przez portal niezależna.pl został zapytany, czy Polska powinna „iść za ciosem”, czy poczekać na raport przygotowany przez podkomisję ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. — Musimy czekać i nie możemy podejmować tutaj żadnych pochopnych decyzji. Lepiej powiedzieć, że pewnych rzeczy się nie da ustalić, niż ustalać je z ryzykiem błędu — powiedział prezes PiS.

Dodał, że „być może trzeba będzie nawet jeszcze lat, żeby być zupełnie pewnym, co się stało”. — Ale sądzę też, że na 8. rocznicę będziemy mogli powiedzieć przynajmniej, co wiemy, czego nie wiemy, gdzie są te punkty, które są w tej chwili nie do wyjaśnienia — powiedział Kaczyński.

Zobacz także

— Jedno wiemy na pewno: komisja Anodiny nie miała racji — podkreślił lider PiS.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, które miały uczcić 70. rocznicę zbrodni katyńskiej — wśród nich prezydent Lech Kaczyński.

RadioZET.pl/PAP/DG