Zamknij

Dlaczego doszło do katastrofy smoleńskiej? PO publikuje film i wyjaśnia [WIDEO]

Redakcja
09.04.2017 17:28
film PO
fot. screen/youtube

Jutro odbędą się oficjalne obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Największa tragedia w powojennych dziejach Polski wciąż wzbudza podziały w społeczeństwie i jest elementem politycznej walki dwóch największych partii w kraju. Dzień przed upamiętniającymi uroczystościami, ugrupowanie Grzegorza Schetyny opublikowało w sieci film, który wyjaśnia, dlaczego siedem lat temu doszło do katastrofy Tu-154.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

W niedzielny poranek na portalu internetowym Służby Kontrwywiadu Wojskowego pojawiło się nieznane dotąd nagranie, wykonane tuż przed odlotem prezydenckiego samolotu z lotniska Okęcie. Widać na nim przyjazd kolumny prezydenckiej i innych uczestników lotu oraz samo wejście na pokład maszyny.

Zobacz także

Tymczasem Platforma Obywatelska umieściła na swoich profilach społecznościowych nagranie, w którym dowodzi, że smoleńskiej katastrofy można było uniknąć przynajmniej w siedmiu momentach lotu. Według twórców analizy, samolot nie powinien w ogóle wystartować z warszawskiego portu lotniczego. Kolejne przykłady wykazują niejako szereg zaniedbań, do jakich miało dojść w trakcie samego lotu.

RadioZET.pl/DG