Zamknij

Katastrofa w Poznaniu: Ofiary mogą dostać pomoc z rezerwy premiera

Redakcja
05.03.2018 21:37
Katastrofa w Poznaniu
fot. PAP

Jesteśmy przygotowani, żeby z rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów uruchomić środki na pomoc dla mieszkańców zawalonej kamienicy w Poznaniu - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Według niego mogą być to kwoty między 20 a 100 tys. zł na rodzinę.

Michał Dworczyk został zapytany na antenie TVP Info czy poszkodowani mogą liczyć na pomoc rządu.

Pomoc dla mieszkańców zawalonej kamienicy

- To zdarzenie jest kwalifikowane jako zdarzenie losowe, w związku z tym tutaj wiodący jest samorząd i liczymy, że samorząd wystąpi za pośrednictwem wojewody do rządu. Zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego jesteśmy przygotowani, żeby z rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów uruchomić takie środki i to mogą być kwoty między 20 a 100 tys. złotych zapomogi na rodzinę - zaznaczył Dworczyk.

Zobacz także

Dodał, że "każda taka zapomoga, każda taka sytuacja będzie indywidualnie analizowana i w zależności od sytuacji będą podejmowane w tej sprawie decyzje".

- Teraz najważniejsze jest pomóc i zabezpieczyć sytuację tych osób, które zostały poszkodowane w tej tragedii - zaznaczył szef kancelarii premiera.

Katastrofa w kamienicy w Poznaniu

Do zawalenia się kamienicy przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu, prawdopodobnie wskutek wybuchu gazu, doszło w niedzielę rano. Na miejscu zdarzenia cały czas trwa akcja ratowników. W poniedziałek rzeczniczka poznańskiej prokuratury okręgowej prok. Magdalena Mazur-Prus poinformowała, że w gruzach zawalonej kamienicy w Poznaniu znaleziono ciała pięciu osób - trzech kobiet i dwóch mężczyzn. W wyniku zdarzenia 21 osób zostało rannych.

RadioZET.pl/pap/maal