Zamknij

Koniec akcji ratowniczej w Świebodzicach. Wprowadzono trzydniową żałobę

Redakcja
09.04.2017 16:48
Świebodzice
fot. PAP

Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz ogłosił w niedzielę trzydniową żałobę w mieście w związku z sobotnią katastrofą budowlaną, w której zginęło sześć osób. Zakończyła się także akcja ratunkowa po zawaleniu kamienicy w Świebodzicach – poinformował na konferencji prasowej wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.

Informacja o żałobie pojawiła się na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Świebodzic. „Jesteśmy wszyscy pogrążenie w ogromnym szoku i smutku spowodowanym sobotnimi wydarzeniami w naszym mieści. W gruzach zawalonej kamienicy śmierć znaleźli nasi bliscy, przyjaciele, sąsiedzi” - napisali burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz oraz przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET
W sobotę w wyniku zawalenia się kamienicy zginęło sześć osób, a cztery zostały ranne. Trzykondygnacyjna, poniemiecka kamienica zawaliła się w sobotę, ok. godz. 9 rano. Ostatnia z ofiar została wydobyta z gruzowiska przez ratowników około godz. 21. To 54-letni mężczyzna. Ofiarami katastrofy są również dwójka dzieci, dwóch mężczyzn i kobieta.

Zobacz także

Akcja ratunkowa prowadzona była niemal dobę. Na miejscu pracowało ponad 140 strażaków. Według wstępnych hipotez przyczyną katastrofy był wybuch gazu.

RadioZET.pl/PAP/DG