ABW zatrzymała człowieka podejrzanego o kontakty z terrorystami

Redakcja
13.07.2017 21:59
ABW
fot. PAP

ABW zatrzymała człowieka podejrzanego o kontakty z terrorystami. Damian D. w internecie kontaktował się z radykalnymi islamistami oraz osobami, które fascynował terroryzm. Sąd w Katowicach aresztował go na 3 miesiące. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Kiła szaleje nad polskim morzem. Jest się czego bać?

Na razie wiadomo tylko tyle, że ABW dotarła do tego człowieka wspólnie z jedną z zagranicznych służb wywiadowczych. Damian D. przez internet utrzymywał kontakt z islamskimi radykałami i rozpowszechniał treści mogące ułatwić dokonanie zamachu terrorystycznego w Polsce.

Jak mówi rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, ze zgromadzonych przez śledczych materiałów wynika, że mężczyzna nawoływał również do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w Polsce.

Zobacz także

- Zatrzymany usłyszał już zarzut związany z zachęcaniem i podżeganiem do przeprowadzenia zamachu. Jest to czyn zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności - powiedział.

Damian D. przyznał się do winy, a katowicki sąd aresztował go na 3 miesiące. ABW twierdzi, że sprawa jest rozwojowa i zarzutów może być więcej.

RadioZET.pl/JC/MP