Zamknij

Zderzenie busa z samochodem. Poszkodowane dzieci

Redakcja
17.12.2017 08:58

Siedmioro nastolatków oraz ich opiekunka zostało niegroźnie poturbowanych w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotę wieczorem w Murckach - dzielnicy Katowic. Bus, którym podróżowały dzieci, czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka autem.

Zderzenie busa z samochodem. Poszkodowane dzieci
fot. Agencja Gazeta

- Ze wstępnych ustaleń wynika, iż Volkswagen Caddy zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w osobowego Volkswagena Craftera, którym podróżowały dzieci - podały katowickie służby ratownicze.

Busem, oprócz kierowcy, podróżowało 16 dzieci w wieku 14-15 lat z dwiema opiekunkami. Wszystko wskazuje na to, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, a jedynie niezagrażające życiu potłuczenia. Poturbowani uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do szpitala na badania.

Do wypadku doszło wieczorem na ulicy Kołodzieja, na leśnym odcinku drogi łączącej m.in. dwie dzielnice Katowic - Murcki i Kostuchnę. Niewykluczone, że kierowca Volkswagena Caddy na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, doprowadzając do zderzenia z busem - okoliczności wypadku ustala policja. Kierowcy obu aut byli trzeźwi.

Zobacz także

Po zderzeniu droga została zablokowana w obu kierunkach. W akcji usuwania skutków wypadku uczestniczyło kilka jednostek strażackich z Katowic oraz pobliskich Tychów.

RadioZET.pl/PAP/DG