Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Prawie zabił młodą kobietę na ulicy. Znaleźli go dzięki monitoringowi

25.08.2017 11:08
xxx wiadomosci

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o brutalny napad na młodą kobietę, do którego doszło 12 sierpnia rano w centrum Katowic; ofiara doznała ciężkich, zagrażających życiu obrażeń. Zatrzymany to 26-latek z Chorzowa, który był już wcześniej karany.

Prawie zabił młodą kobietę na ulicy. Znaleźli go dzięki monitoringowi

Do ustalenia prawdopodobnego sprawcy przyczyniła się publikacja jego wizerunku –- mężczyznę zarejestrowały kamery monitoringu. Jeszcze w piątek zatrzymany powinien usłyszeć prokuratorskie zarzuty.

- Otrzymaliśmy wiele informacji i sygnałów, które umożliwiły ustalenie tożsamości mężczyzny. Został zatrzymany wczoraj przed swoim mieszkaniem. Był zaskoczony. Dziękujemy mediom za pomoc w publikacji oraz internautom, którzy dzielili się z nami swoimi podejrzeniami - powiedziała rzeczniczka katowickiej policji komisarz Aneta Orman.

Do napadu doszło 12 sierpnia rano w pobliżu ulic 1 Maja i Dudy-Gracza w Katowicach. - Sprawca, który szedł za kobietą już od katowickiego Rynku, wciągnął ją w zarośla i, działając ze szczególnym okrucieństwem, spowodował u kobiety ciężkie obrażenia ciała. Następnie ukradł dokumenty i telefon, po czym uciekł z miejsca zdarzenia - relacjonowała Orman.

Rannej pomógł przypadkowy przechodzień, który wezwał pogotowie. Pokrzywdzona w stanie ciężkim, zagrażającym życiu, trafiła do szpitala. Została z niego już wypisana. Policja, za zgodą prokuratury, opublikowała wizerunek sprawcy. To bardzo pomogło w zatrzymaniu mężczyzny, który był już wcześniej karany za przestępstwo kryminalne.

RadioZET.pl/pap/maal

Oceń