Zamknij

Okalczenie dwóch kobiet w Katowicach. Drugi zatrzymany z zarzutami

Redakcja
25.05.2017 15:20
Policja
fot. Flickr

W związku ze sprawą okaleczenia dwóch kobiet na jednej z katowickich ulic, drugi mężczyzna usłyszał dzisiaj prokuratorskie zarzuty udziału w bójce. To 20-letni znajomy doprowadzonego wczoraj z aresztu Sebastiana K, który ma być sprawcą zadania kobietom ran na twarzach potłuczoną butelką.

Zobacz także

Sebastian K. nie usłyszał jednak jeszcze zarzutów. Stanie się tak najprawdopodobniej dopiero jutro. Prokuratura czeka bowiem na opinie biegłego.

Zabezpieczono też dokumentację medyczną okaleczonych kobiet. Na tej podstawie można będzie przyjąć odpowiednią kwalifikację prawną. Jeśli wszystkie dokumenty trafią do prokuratury, dopiero wtedy Sebastian K będzie do niej doprowadzony. Może usłyszeć zarzut spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała. Grozi za to do 10 lat więzienia.

Policja szuka również trzeciego mężczyzny, który brał udział w bójce. Ustalono kim jest. Zatrzymanie ma być kwestią czasu.

Co się wydarzyło w Katowicach?

Dwie wracające z imprezy kobiety zostały zaatakowane 1 kwietnia nad ranem, przy ulicy Piotra Skargi w centrum Katowic. Bandyta, stłuczoną butelką uderzył obie dziewczyny, pozostawiając rozległe rany –u jednej z nich na policzku, a u drugiej na brodzie - po których prawdopodobnie pozostaną blizny na całe życie.

Pokrzywdzone przez internet zaapelowały o pomoc w ustaleniu sprawcy. Opublikowały też nagranie z monitoringu baru, w którym sprawca ich okaleczenia na chwilę przed atakiem kupował jedzenie. Temat podjęło wiele mediów. Pojawiły się dodatkowe materiały filmowe i zgłosiły się osoby, które podały personalia przypuszczalnego sprawcy.

RadioZET.pl/ToM/MP