Zamknij

Groźny niewybuch znaleziony w Katowicach [NEWS RADIA ZET]

Redakcja
13.08.2018 20:53
Katowice. Ewakuacja mieszkańców z powodu odkrycia niewybuchu
fot. Agata Kret/INFORMACJE DROGOWE - ŚLĄSK I OKOLICE/Facebook

Około 50 osób musiało opuścić swe budynki z powodu pocisku moździerzowego w Katowicach przy ul. Strzelców Bytomskich. Niewybuch próbował sprzedać mężczyzna na skupie złomu. Na miejscu saperzy ocenili, że pocisk nie był uzbrojony.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach powiedział, że znaleziony niebezpieczny przedmiot przywiózł do swego domu jeden z mężczyzn. „- Wyznaczono strefę bezpieczną – 200 m i z pobliskich budynków ewakuowano 50 osób” - powiedział dyżurny.

Zobacz także

Paweł Warchoł z katowickiej policji potwierdził, że pocisk moździerzowy znajduje się w bagażniku jednego z zaparkowanych aut. Jego kierowca znalazł go na działce i próbował sprzedać na złom. Gdy mu się to nie udało, zawiadomił służby.

Wezwano już pluton saperów z Gliwic, którzy zabiorą pocisk i unieszkodliwią go w bezpiecznym miejscu. Do tego czasu teren będą zabezpieczali policjanci i strażacy.

Zobacz także

Jak powiedział Radiu ZET Paweł Warchoł z katowickiej policji, wezwani na miejsce saperzy przeprowadzili próbę ogniową. Okazało się, że na szczęście niewybuch nie był uzbrojony.

Przed godz. 21 w poniedziałek służby podały, że mieszkańcy dwóch kamienic przy ulicy Strzelców Bytomskich w Katowicach będą mogli wrócić do domów.

Mężczyzna, który był sprawcą niebezpiecznego zamieszania, został spisany przez funkcjonariuszy.

RadioZET.pl/ADCI/PTD