Napad na bank w Katowicach. Policja publikuje WIDEO

Magdalena Kulej
20.03.2019 11:56
Napad na bank w Katowicach. Policja publikuje WIDEO
fot. Komenda Miejska Policji w Katowicach.

Policja poszukuje sprawców napadu na bank w Katowicach. We wtorek po godzinie 9 dwaj mężczyźni weszli do placówki i przedmiotami przypominającymi broń sterroryzowali personel, zabrali gotówkę i uciekli.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Katowicka komenda opublikowała w środę nagranie z monitoringu, na którym widać napad na bank na Osiedlu Tysiąclecia. Sprawcy mają zasłonięte twarze i kaptury na głowach, ale policjanci liczą, że mimo to uda się ich zidentyfikować.

Zobacz także

– Mężczyźni przedmiotami przypominającymi broń sterroryzowali pracowników placówki i zażądali wydania pieniędzy. Następnie po zabraniu gotówki oddalili się z miejsca. W chwili zdarzenia w banku oprócz pracowników przebywało kilku klientów. Na szczęście nikomu nic się nie stało – mówi komisarz Aneta Orman.

Policja nie ujawnia, jaką kwotę zabrali przestępcy.

49-548255

Sprawcy napadu na bank poszukiwani

Grupa dochodzeniowo-śledcza na miejscu wykonała oględziny i przesłuchała świadków. „Obecnie policjanci prowadzą czynności nie tylko procesowe, ale i operacyjne, aby ustalić tożsamość i zatrzymać sprawców napadu. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia” – dodała rzeczniczka.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców napadu, proszone są o kontakt pod numerami: 32 200 20 00, 32 200 25 55 całodobowo lub z najbliższą jednostką policji – tel. 997 i 112. Informacje można też przesyłać mailowo na adres:nppziz@katowice.ka.policja.gov.pl lub dyzurny@katowice.ka.policja.gov.pl.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Komenda Miejska Policji w Katowicach/MK