Zamknij

Skandaliczny happening Narodowców. ''Dziś wieszają zdjęcia a jutro...??''

Redakcja
26.11.2017 11:13
Skandaliczny happening Narodowców. ''Dziś wieszają zdjęcia a jutro...??''
fot. Twitter

W sobotę na pl. Sejmu Śląskiego przed pomnikiem Wojciecha Korfantego w Katowicach odbyła się pikieta Narodowców. Organizatorzy powiesili na symbolicznych szubienicach zdjęcia posłów Platformy Obywatelskiej, którzy głosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego dotyczącą praworządności w Polsce.

Jak podaje portal katowice24.info, pikietę zorganizowały Ruch Narodowy Region Śląsko-Zagłębiowski, Młodzież Wszechpolska – Okręg Śląski, Górnośląskie Stronnictwo Narodowe i ONR Brygada Górnośląska (Narodowe Katowice). Zgromadzenie zostało zarejestrowane na 100 osób - przyszło około 30. 

- Chodziło o wyrażenie sprzeciwu wobec pomówień przede wszystkim zachodnich demoliberałów i ich mediów przeciwko Polakom wyrażającym swoją dumę w trakcie Marszu Niepodległości, ale także sprzeciwiamy się tym europosłom z Platformy Obywatelskiej, którzy głosowali przeciwko Polsce w rezolucji w Parlamencie Europejskim - tłumaczył portalowi katowice24.info cel pikiety Jacek Lanuszny, prezes Ruchu Narodowego na Śląsku.

Zobacz także

Akcja wywołała oburzenie wśród internautów. "Rządy PiS wspierają faszystów w Polsce. Policja ochraniała prowokację i nie interweniowała" - napisał na Twitterze Krzysztof Król, były doradca Bronisława Komorowskiego.

RadioZET.pl/katowice24.info/DG