Zamknij

Pedofil chciał umówić się z 14-latką. Oferował jej gotówkę

04.10.2019 12:39
Pedofil
fot. Policja Katowice

33-letniego mężczyznę, który chciał nawiązać kontakt seksualny z osobą poniżej 15. roku życia, zatrzymali w Katowicach policjanci z oddziału prewencji. Ujęli go w centrum Katowic, gdzie przyszedł na umówione spotkanie z - jak sądził - 14-letnią dziewczynką.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformowała w piątek oficer prasowa katowickiej policji młodsza aspirant Agnieszka Żyłka, mężczyzna na jednej ze stron internetowych zamieścił anons, oferując gotówkę w zamian za poddanie się innym czynnościom seksualnym. Policję powiadomił o tym mieszkaniec Wrocławia, tropiący podobne przypadki w internecie. Za 14-latkę, w konwersacji z 33-latkiem, podała się jego pełnoletnia koleżanka.

Zobacz także

"Jako policja nie możemy organizować podobnych prowokacji. Zawsze jednak reagujemy na informację, że dziecku może stać się krzywda" - podkreśliła Agnieszka Żyłka.

Zobacz także

33-latek został zatrzymany w chwili przyjazdu na umówione spotkanie i osadzony w policyjnym areszcie. Na czas trwającego postępowania, katowicka prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

RadioZET.pl/PAP