Zamknij

Katowice. Pijany ratownik wraz z kolegą wtargnęli do szpitala tymczasowego

07.04.2021 16:14
Katowice
fot. Szpital tymczasowy w MCK w Katowicach/Tomasz Kudala/REPORTER

Będący pod wpływem alkoholu ratownik górniczy wraz z kolegą wtargnęli na teren szpitala tymczasowego w Katowicach. Ratownik chciał bowiem pokazać znajomemu, jak się leczy chorych na Covid-19. Obaj mężczyźni trafili do izby wytrzeźwień. 

Katowice - na terenie tamtejszego Międzynarodowego Centrum Kongresowego od jakiegoś czasu funkcjonuje szpital tymczasowy dla chorych na Covid-19. Tam też w nocy z niedzieli na poniedziałek (4 na 5 kwietnia) miał miejsce pewien  incydent, o którym pisze "Dziennik Zachodni". 

Katowice. Pijani wtargnęli na teren szpitala tymczasowego 

Jak informuje w rozmowie z "DZ", mł. asp. Agnieszka Żyłka, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. ok. godz. 2:15 na teren szpitala wtargnęło dwóch mężczyzn. Obaj byli pijani - mieli dwa oraz 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyźni w wieku 38 i 40 lat weszli do szatni, gdzie zamierzali przebrać się w fartuchy flizelinowe, a następnie wejść na oddział [...] Mężczyźni awanturowali się podczas zatrzymania przez funkcjonariuszy, więc za zakłócanie porządku i wywołanie zgorszenia zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych, a następnie trafili na izbę wytrzeźwień

mł. asp. Agnieszka Żyłka

Okazało się, że jeden z intruzów jest ratownikiem górniczym. Jeszcze w styczniu pomagał personelowi szpitala, a teraz postanowił pokazać swojemu znajomemu, jak wygląda leczenie pacjentów chorych na Covid-19. Teraz śledczy analizują monitoring oraz zeznania świadków. Obaj mężczyźni mają usłyszeć zarzuty. 

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni