Próbowała wchodzić do mieszkań, prowadząc auto, nie wiedziała, gdzie jest. Policja znalazła przy niej 1300 działek amfetaminy

Redakcja
11.02.2019 13:16
Policja
fot. Shutterstock

Katowiccy policjanci zatrzymali kobietę, która prowadziła samochód pod wpływem środków odurzających i nie była świadoma, co się z nią dzieje. Jak się okazała, wcześniej chodziła po klatce schodowej jednego z bloków i próbowała wchodzić do mieszkań, a w jej aucie znaleziono sporą ilość narkotyków. 

Jak informuje katowicka „Gazeta Wyborcza”, wszystko zaczęło się od nietypowego zgłoszenia, które otrzymała katowicka policja. Mieszkaniec jednego z tamtejszych osiedli zaalarmował stróżów prawa, że po klatce schodowej w jego bloku chodzi roztargniona kobieta, która szarpie za klamki i usiłuje wchodzić do mieszkań. Dzwoniący przekazał, że do jego lokalu przypadkowo udało jej się wtargnąć z uwagi na fakt, iż drzwi były otwarte.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, po osiedlu krążył samochód. Za jego kierownicą siedziała rozkojarzona 30-latka, która nie miała świadomości, kim jest i gdzie się znajduje. Okazało się, że była pod wpływem środków odurzających, najprawdopodobniej amfetaminy, której duże ilości (116 gramów) znaleziono w aucie. Znajdował się tam również pistolet gazowy. 

Zobacz także

Policjanci przeszukali także mieszkanie kobiety, gdzie znaleziono kolejną paczkę amfetaminy, której łączna zabezpieczona ilość wyniosła 1300 działek. Teraz kobiecie za posiadanie narkotyków oraz prowadzenie pojazdu pod ich wpływem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

RadioZET.pl/katowice.wyborcza.pl/MP